Квиз: Осум лесни загатки – дали можете да ги одговорите сите?

Ако сте остроумна личност која знае да чита меѓу редови, тогаш без проблем ќе го погодите одговорот на овие загатки.

kviz-osum-lesni-zagatki-dali-mozhete-da-gi-odgovorite-site-01.jpg

Ако сте расположени за неколку едноставни, но збунувачки загатки, ве предизвикуваме да ги одговорите овие во продолжение.

За да го видите точниот одговор, кликнете на сликата.

Осум лесни загатки – дали можете да ги одговорите сите?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg