Предизвик: Кој ги украде зелените панталони?


Предизвик: Кој ги украде зелените панталони?

Ве предизвикуваме да ги покажете вашите моќи на забележување детали – ќе погодите ли кој маж е крадецот?

predizvik-koj-gi-ukrade-zelenite-pantaloni-01.jpg

Понекогаш работите се пред нас, но едноставно не ги гледаме.

Ќе се снајдете ли со следниов предизвик?

Тројца мажи пробуваат облека во посебни гардероби од бутик.

Одеднаш продавачката забележала дека недостасуваат зелени панталони.

Кој од тројцата мажи ги украл зелените панталони?

predizvik-koj-gi-ukrade-zelenite-pantaloni-02 (1).jpg

Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Едноставно, но збунувачко трик прашање Дали сте од оние луѓе кои сакаат загатки, квизови и трик прашања? Ако е така, то...
Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? Размислете добро... Ед...
Гатанка која треба брзо да ја погодите Ги знаете ли старите народни гатанки? Сте се сретнале ли досега со оваа? Кој е о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg