Квиз за остроумни луѓе со соколово око – Дали сте меѓу нив?

Решавањето логички загатки и визуелни предизвици помага во одржување на остроумноста – дали логиката и изострениот вид ви се силни страни и на вас?

kviz-za-ostroumni-lugje-so-sokolovo-oko-dali-ste-megju-niv-01.jpg

Понекогаш решението на работите е пред нас, но важно е да погледнеме на поинаков начин, да размислиме логички и да го пронајдеме одговорот.

Колку вие се снаоѓате со вакви предизвици? Ајде размрдајте го умот и решете ги загатките...

Кликнете на секоја слика за точниот одговор.

Квиз за остроумни луѓе со соколово око – Дали сте меѓу нив?
 1. 1. Кој пасош е лажен?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Кој е крадец?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Која личност го има изневерено партнерот?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што не е во ред на фотографијата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што не е во ред на фотографијата?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Што не е во ред на фотографијата?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Која жена лажно се претставува како богата?
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg