6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите?

Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги решите овие 6 навидум лесни загатки. Колку време ќе ви биде потребно и дали ќе успеете воопшто?

6-zagatki-za-budenje-na-mozokot-kolku-vreme-kje-vi-treba-da-gi-reshite-01.jpg

Проверете како размислувате со следниве 6 загатки. Понекогаш одговорот е прелесен, но не ви доаѓа напамет. 

Кликнете на секое прашање за да го добиете точниот одговор. 

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg