Лесно трик прашање: Кој влегува прв во домот?

Сакате ли трик прашања за размрдување на мозокот? Ова е навистина лесно, но дали ќе се сетите на одговорот?

lesno-trik-prashanje-koj-vleguva-prv-vo-domot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg