Детективско трик прашање: Зошто жената се посомневала?

Ако сте расположени за загатки, ве предизвикуваме да ја решите оваа. Ќе се сетите ли на одговорот?

zabavno-trik-prashanje-zoshto-zhenata-se-isplashila-01.jpg

Погледнете го одговорот на следната страница…Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg