Ќе имате ли среќа денес: Колку брзо ќе ја најдете четирилисната детелина на фотографијата?

Велат дека четирилисната детелина носи среќа, па проверете колку брзо можете да ја најдете на фотографијата.

kje-imate-li-srekja-denes-kolku-brzo-kje-ja-najdete-chetirilisnata-detelina-na-fotografijata-01.jpg

Дали и вие сте од оние што веруваат дека четирилисната детелина ви носи среќа? Обидете се да ја најдете на фотографијата и проценете колку ќе ве следи среќа денес.

Детелината вообичаено има по три листа, а четирилисните се мошне ретки. Според некои статистики, шансата да најдете четирилисна детелина во природата е 1:10.000.

Честопати четвртиот лист може да биде помал или да има поразлична боја од трите останати листови, така што не мора да значи дека во природата секогаш четирилисните детелини имаат совршена симетрична форма.

На фотографијата има само една четирилисна детелина со четири симетрични листови.

Колку време ќе ви треба за да ја пронајдете?

kje-imate-li-srekja-denes-kolku-brzo-kje-ja-najdete-02.jpg

Решението погледнете го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg