Која од двете жени лаже дека е фризерка?

Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен момент успеваат да најдат уште една фризерка на повик. Ќе познаете ли која од нив не е вистински фризер?

koja-od-dvete-zheni-lazhe-deka-e-frizerka-01.jpg

Колку се добри вашите моќи на забележување и интуицијата?

Замислете ја следната ситуација:

Две девојки доаѓаат во фризерски салон и бараат да им направат фризура во исто време, за што ќе платат колку што е потребно.

Иако во моментот имаат само една слободна фризерка, на повик успеваат да викнат уште една фризерка кој ќе работи на другата девојка.

koja-od-dvete-zheni-lazhe-deka-e-frizerka-02.jpg

Но, таа лажно се претставува дека е фризерка.

Ќе познаете ли која не е вистинска фризерка?

koja-od-dvete-zheni-lazhe-deka-e-frizerka-03.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик за умни глави: Кој од двајцата мажи треба прв да се спаси и зошто? Двајцата мажи се во неволја и нивните чамци немаат капацитет да се задржат над п...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање: Кој фризер е подобар - кај кого ќе отидете? Дали внимавате на деталите и носите добри одлуки во животот? Тестирајте се со ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg