Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото?

trik-matematichko-prashanje-koga-sinot-kje-bide-tripati-postar-od-tatkoto-02.jpg

* Разликата во години помеѓу таткото и синот останува константна, односно е 26 години, па кога синот ќе има 13, таткото ќе има 39, односно ќе биде трипати постар од него.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање: Кој лаже во ситуацијата - како е можно ова? Ќе сфатите ли што се случува, кое може да биде објаснувањето на оваа чудна ситуа...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg