Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото?

Време е за предизвик! Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова забавно математичко трик прашање...

trik-matematichko-prashanje-koga-sinot-kje-bide-tripati-postar-od-tatkoto-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg