Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите

Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на најсилно, но сепак одговорот е многу поедноставен отколку што мислите. 

kviz-7-trik-prashanja-koi-nema-da-vi-dadat-mir-dodeka-ne-gi-reshite-01.jpg

Некои од овие загатки можат да ги решат и деца, па размислете колку време ќе ви биде потребно вам за да стигнете до решението. 

Но, сигурно нема да се откажете...

7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg