Ставете се во улога на судија: Кој сака да победи со измама?

Ако детективските загатки не ви се проблем, тогаш да провериме каков судија би биле. Кој треба да биде дисквалификуван?

stavete-se-vo-uloga-na-sudija-koj-saka-da-pobedi-so-izmama-01.jpg

Замислете дека сте судија на трката во која тројца тркачи се на чекор од целта, но еден од нив се обидува да направи измама.

Кој сака да победи со мамење?

stavete-se-vo-uloga-na-sudija-koj-saka-da-pobedi-so-izmama-01.jpg

Одговорот е на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Квиз: 5 загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Станува збор за многу лесни загатки, но нема секој лесно да дојде до одговорот. ...
Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg