Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже?

Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуацијата? Овие загатки ќе го тестираат токму тоа кај вас.

kviz-zagatki-koi-nema-da-vi-dadat-mir-dodeka-ne-gi-reshite-dali-umot-mozhe-da-ve-izlazhe01.jpg

Ајде да провериме колку сте внимателни или пак отсутни со умот кога гледате нешто пред вас.

Ќе успеете ли да ги одгатнете овие загатки? Кој е точниот одговор?

Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже?
 1. 1. Кој ѝ е сопруг на жената?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Која од трите жени не е бремена?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Која девојка лажно се претставува како богата?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Кој е гладен?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој лажно прикажува дека има здравствени проблеми?
  Кликни за одговорот

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: 5 загатки за тренирање на мозокот Не бегајте од умствени предизвици, добри се за вашиот мозок. Ајде да провериме к...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg