Трик прашање за досетливи луѓе кои не паничат: Што ќе земете со вас?

Замислете дека куќата гори и можете да земете само една од две важни работи – сеф со документи кои значат живот и куфер полн со пари. Што ќе земете?

trik-prashanje-za-dosetlivi-lugje-koi-ne-panichat-shto-kje-zemete-so-vas-01.jpg

Како се снаоѓате во опасни ситуации? Ве фаќа паника или размислувате со бистра глава и логично?

Ајде да провериме дали паниката може да ве обземе.

Замислете дека куќата гори, а во неа имате две многу важни работи, од кои можете да земете само една пред да избегате.

Едната е нов сеф со важни документи кои може да ви го спасат животот, а другата е торба полна со пари.

Што ќе одлучите да земете со вас?

trik-prashanje-za-dosetlivi-lugje-koi-ne-panichat-shto-kje-zemete-so-vas-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Прашање на кое безобразните умови паѓаат: Што е тврдо кога е суво? Можете ли да дадете точен одговор без паметот да ви отиде на безобразни работи? ...
Загатка за умни глави: Ќе се сетите ли за какви роднински односи се работи? Дали се сметате за досетлива личност? Во оваа загатка одговорот ви е пред очи, н...
Гатанка за умни глави: Дали знаете за што се работи? Колку добро ви одат гатанките и загатките? Дали сметате дека лесно можете да нај...
Мозгалка за умни глави: Колку брзо ќе се сетите на одговорот? Дали сакате предизвици? Тогаш оваа логичка задача е само за вас. Колку брзо ќе с...
Загатка која ќе ви го размрда мозокот - Поместете едно чкорче и добијте точно равенство Дали сакате математички предизвици? Ако сакате, тогаш оваа загатка е само за вас...
Предизвик на кој ќе паднат оние што имаат безобразен ум: „Што се обидувам да направам?“ Можете ли да погодите веднаш за кој процес се работи без да помислите на нешто б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg