Трик прашање: Ако сестрата на твојот вујко не ти е тетка, што ти е таа?

Ова интересно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе се сетите на одговорот ако добро ги знаете семејните врски...

trik-prashanje-ako-sestrata-na-tvojot-vujko-ne-ti-e-tetka-shto-ti-e-taa-01.jpg

Одговорот е на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...
Трик прашање за умни глави: Колку време ќе им биде потребно? Ајде за миг со мислите отпатувајте и замислете си ја оваа ситуација, па пресмета...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg