Трик прашање за умни глави: Колку време ќе им биде потребно?

Ајде за миг со мислите отпатувајте и замислете си ја оваа ситуација, па пресметајте... Колку време ќе им биде потребно, што мислите?

trik-prashanje-za-umni-glavi-kolku-vekje-kje-im-bide-potrebno-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg