Детективска загатка: Дали самоубиството на тенисерот е вистинско или подметнато?

detektivska-zagatka-dali-samoubistvoto-na-teniserot-e-vistinsko-ili-podmetnato-02.jpg

Дечкото со црвена капа го држи рекетот во лева рака, што значи дека е левак, а пиштолот е пронајден во неговата десна рака.

Ако е левак, тој не би можел да си пука со десната рака, што значи дека некој му го ставил отпосле во рака, за да изгледа како самоубиство.

Некој што не знаел дека е левак. Неговиот соиграч очигледно го знаел тоа. Можеби чуварот од вратата? Истрагата продолжува, ова беше само прв чекор...

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg