Детективска загатка: Дали самоубиството на тенисерот е вистинско или подметнато?

Ајде да провериме колку сте научиле од крими сериите. Разгледајте го случајот и откријте дали се работи за самоубиство или за убиство.

detektivska-zagatka-dali-samoubistvoto-na-teniserot-e-vistinsko-ili-podmetnato-01.jpg

Дали сте фан на крими серии и филмови? Учите ли по некои тактики од филмските детективи или имате во вас вродено инспекторско чувство?

Ајде да провериме, погледнете го случајот:

Неочекувана случка ќе го вознемири тенискиот клуб каде вообичаено работите течат нормално и мирно.

Дечкото со црвена капа, кој во 5 часот попладне играл тенис со својот соиграч, еден час подоцна лежи мртов во соблекувалната со пиштол во рака, а го пронашол хигиеничарот кој веднаш пријавил.

Сѐ укажува на самоубиство, но дали е навистина така?

detektivska-zagatka-dali-samoubistvoto-na-teniserot-e-vistinsko-ili-podmetnato-002.jpg

Разгледајте добро, а одговорот ќе го пронајдете на следната страна... Би можело да ве интересира:

Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg