Квиз: 5 загатки за тренирање на мозокот

Не бегајте од умствени предизвици, добри се за вашиот мозок. Ајде да провериме колку сте истренирани.

kviz-5-zagatki-od-koi-mozokot-kje-vi-bara-odmor-01.jpg

Во продолжение следат уште неколку загатки кои ќе ви го збунат умот, па ќе треба добро да размислите и да го вклучите умот.

Доста беше одмор, ве предизвикуваме...

*За да го видите одговорот кликнете на сликата.

5 загатки за тренирање на мозокот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. М . | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg