Предизвик за познавачите на дијалекти: Знаете ли за кое растение се работи?

Бараниот одговор е...

predizvik-za-poznavachite-na-dijalekti-znaete-li-za-koe-rastenie-se-raboti-02.jpg

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...
Загатка на која сигурно барем еднаш ќе ѝ го згрешите одговорот Колку добро ви оди математиката? А логиката? Ако се обидете да ја решите оваа за...
Предизвик за познавачите на дијалекти: Дали знаете што е „башак“? Како се вика ова житно растение кај вас, а како се вика литературно? Пишете ни г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg