Лесна гатанка, која децата ќе ја решат побрзо од возрасните

lesna-gatanka-koja-decata-kje-ja-reshat-pobrzo-od-vozrasnite-02.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Народна гатанка, чиј одговор слатко ќе ве насмее - ќе се сетите ли? Народните гатанки се дел од нашето културно наследство. Овие гатанки сме ги слуш...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...
Трик прашање за умни глави: Како Ристе од Ресен ќе ги подели јаболката? Добро ли се снаоѓате со трик прашања? Ајде малку размрдајте го мозокот со оваа з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg