Лесна гатанка, која децата ќе ја решат побрзо од возрасните

Како се снаоѓате со народните гатанки? Некои се навистина лесни, за некои треба добро размислување, оваа е во првата група... Ќе се сетите ли?

lesna-gatanka-koja-decata-kje-ja-reshat-pobrzo-od-vozrasnite-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Гатанка за умни глави: Дали знаете за што се работи? Колку добро ви одат гатанките и загатките? Дали сметате дека лесно можете да нај...
Загатка за умни глави: Ќе се сетите ли за какви роднински односи се работи? Дали се сметате за досетлива личност? Во оваа загатка одговорот ви е пред очи, н...
Едноставно, но малку збунувачко трик прашање - ќе го одгатнете ли? Дали веднаш умот ви оди таму кај што треба или прво детално размислувате? Кој мо...
Лесна, но и малку предизвикувачка загатка: Кога е возможно ова? Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да ...
Едноставна математичка загатка – Колку време ќе ви треба да ја решите? Ако сте љубител на математиката и на геометријата, тогаш веднаш ќе се сетите на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg