Квиз: 8 загатки што ќе ги одговорат само генијалци

Дали сакате загатки за кои треба да размислувате „надвор од кутијата“? Тогаш пробајте да ги решите следниве десет.

kviz-10-zagatki-shto-kje-gi-odgovorat-samo-genijalci-01.jpg

Загатките се одличен начин да го раздвижиме мозокот. Некогаш нè тераат да размислуваме на поразличен начин, а некогаш одговорите се очигледни, но тоа не значи дека веднаш ќе се сетиме на нив.

Во продолжение следат десет загатки за кои ќе треба да размислите, а ако ги одговорите сите, дефинитивно сте генијалец.

*За да го видите одговорот кликнете на сликата.

8 загатки што ќе ги одговорат само генијалци
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 5 загатки од кои мозокот ќе ви бара одмор Станува збор за многу лесни загатки, но нема секој лесно да дојде до одговорот. ...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Загатка за досетливи умови: Што се смрзнува кога ќе прегрее? Дали сакате трик прашања? Еве едно прашање што ќе ве натера добро да размислите....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg