Загатка што прво ќе ве збуни, па ќе ве насмее – ќе се сетите на одговорот?

Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насмеете. Ќе се сетите ли што е одговорот на прашањето?

zagatka-shto-prvo-kje-ve-zbuni-a-potoa-i-kje-ve-nasmee-zatoa-shto-odgovorot-e-moshne-ednostaven-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави – ќе се сетите ли од прва на одговорот? Загатка која ќе ви го помачи мозокот ако логиката не ви е силна страна. Кој е то...
Народна гатанка, чиј одговор слатко ќе ве насмее - ќе се сетите ли? Народните гатанки се дел од нашето културно наследство. Овие гатанки сме ги слуш...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg