Трик прашање кое ќе ви го размрда умот

Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот одговор? Едноставен е, но ретко кој ќе се сети.

trik-prashanje-koe-kje-vi-go-razmrda-umot-01.jpg

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање: Што се наоѓа среде Париз? Сте го посетиле ли Париз? Главниот град на Франција лежи на бреговите на реката&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg