Едноставно трик прашање: Што е тоа?

Како се снаоѓате со трик прашањата? Ова е лесно и едноставно, но дали ќе се сетите на одговорот?

ednostavno-trik-prashanje-shto-e-toa-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...
Трик прашање: Што се наоѓа среде Париз? Сте го посетиле ли Париз? Главниот град на Франција лежи на бреговите на реката&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg