Трик прашање за внимателни мислители - која куќа ќе биде прва?

Замислете страшен пожар и ситуацијата е итна... Што мислите во која куќа ќе отиде прво екипата?

trik-prashanje-za-vnimatelni-misliteli-koja-kukja-kje-bide-prva-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...
Трик прашање за умни глави: Колку време ќе им биде потребно? Ајде за миг со мислите отпатувајте и замислете си ја оваа ситуација, па пресмета...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg