Трик прашање: Што се наоѓа среде Париз?

Сте го посетиле ли Париз? Главниот град на Франција лежи на бреговите на реката Сена во северниот дел на земјата. Ќе се сетите ли на одговорот на ова трик прашање?

trik-prashanje-shto-se-naogja-srede-pariz-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое ќе ви го размрда умот Размрдајте го малку умот со логичко размислување. Ќе погодите ли кој е точниот о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg