Трик прашање кое дефинитивно многу ќе ве измачи

Колку време ќе ви треба за да дојдете до вистинскиот одговор? Знаат ли трик прашањата да ве збунат или секогаш како „од пушка“ веднаш го кажувате точниот одговор? 

trik-prashanje-koe-definitivno-mnogu-kje-ve-izmachi-01.jpg

„Во оган влажно, во вода суво. Што е тоа?“

Точниот одговор е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој лаже во ситуацијата - како е можно ова? Ќе сфатите ли што се случува, кое може да биде објаснувањето на оваа чудна ситуа...
Трик прашање: Која е оваа жена? Ќе сфатите ли што се случува, која е оваа жена што секогаш точно ја знае информа...
Трик прашање: Колку повеќе ги имаш, толку повеќе ги сакаш - што е тоа? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg