Уште еден Македонец со Х-фактор: Давид ја крена публиката на нозе (видео)

Давид Темелков е новиот Македонец кој го фасцинираше жирито на Х-Фактор, а публиката ја крена на нозе.

uste-eden-makedonec-so-x-factor-david-ja-krena-publikata-na-noze-video-01.jpg

Со фантастичната изведба на Kiss from a rose, Давид си заработи само пофалби од жирито на сметка на гласот, но и изгледот.

Затоа си доби 4 „да“ и продолжи понатаму. Едвај чекаме да видиме што е следно од него.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg