Х-фактор: Давид Темелков продолжува понатаму, Боби се враќа, Инфинитас отпаѓаат

Се одржа првата емисија во живо кога сите кандидати настапуваат пред публиката и жирито со комплетен настап и од кои ќе треба да се избере годинашниот победник.

x-faktor-david-temelkov-prodolzuva-ponatamu-bobi-se-vraka-infinitas-otpagjaat-001

Како што лани наш единствен претставник беше Даниел Кајмаковски, оваа година таа улога ја има Давид Темелков.

Уште од самиот почеток тој има етикета на фаворит, а со оглед на тоа во какво светло се покажува, целосно ја оправдува и заслужува.

Во првата емисија настапи 4-ти по ред со песна од легендарната група Queen, „Who wants to live forever“, која звучеше многу моќно и сигурно со неговата изведба.

Коментарите на сите членови на жирито беа позитивни и само со пофални зборови, а на крајот истото го потврди и публиката со своите гласови.

x-faktor-david-temelkov-prodolzuva-ponatamu-bobi-se-vraka-infinitas-otpagjaat-2.jpg

Според гласовите и изборот на публиката, како најслаби се покажаа секси девојките „Анџелине“ и семејниот бенд „Инфинитас“. По дуелот со по уште една песна , жирито одлучи да останат „Анџелине“.

Од гласовите за враќање на еден од испаднатите кандидати, одлуката падна на Аднан и Тарик, но продукцијата на големо изненадување одлучи да врати уште тројца: Highway Trio, Милан Буклиќ и нашиот Боби Мојсовски.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg