Настапот на Христијана Лоизу - победник на X-Фактор Бугарија (видео)

По неколку месечна потрага, напорни аудиции и огромен број на пријавени, нашиот источен сосед го избра својот X-Фактор, а девојката која ги собра симпатиите на гласачите во Бугарија беше беспрекорна од своето прво појавување, па се до финалето.

nastapot-na-hristijana-louizu-pobednik-x-factor-bulgaria-01.jpg

Младата Христијана Лоизу по потекло од Кипар ја започнала својата авантура во Бугарија за да студира музичка академија, а таму пронашла и нешто многу повеќе од студии, пронашла љубов. Всушност нејзиното момче ја пријавило за аудициите во ова шоу.

Христијана за прв пат се појави на сцената на Х-Фактор некаде во септември кога со својот вонсериски глас ги освои симпатиите на жирито и гледачите пред малите екрани со песната „Je T’aime“.

Неколку месеци подоцна подеднакво блесна во финалето со истата композиција, како и во дуетот со Атанас Пенев – Наско, легендата на бугарската рок музика, со песната „Time to say goodbyе“.

Како и секогаш Христијана ја покажа својата раскошност, чистиот глас, силната емоција, сигурноста, силата во високите тонови и ги остави без здив сите присутни. Докажа дека сцената е нејзиниот дом и ги освои срцата на сите, оставајќи го Кристијан Костов, малото момче, миленик на тинејџерките, на втората позиција.

Она што останува е да продолжи да ја чувствува сцената како место на кое треба да да се развива како артист и да започне да работи за светот да го знае нејзиното име и секако да ја оправда титулата Х-Фактор.

Првата аудиција и настапите од финалето погледнете ги тука:

Н. Буџак | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg