4 хороскопски знаци со кои никогаш нема да се чувствувате емоционално исполнети во врска

Водолија: Тие градат огромна заштитна ограда околу себе за да се чувствуваат безбедно и никој да не може да ги повреди.

4-horoskopski-znaci-so-koi-vo-vrska-nikogash-nema-da-se-chuvstvuvate-emocionalno-ispolneti-01.jpg

Некои хороскопски знаци изгледаат малку студено и далечно на моменти и тоа прави да биде тешко поврзувањето со нив.

Но, тоа не значи дека нешто не е во ред со вас како партнер, туку тие едноставно се такви луѓе.

За кои знаци станува збор?

Овен

Тие се преокупирани со сите свои идеи околу тоа што посакуваат во својот живот и ова може да биде проблем.

Фокусирани се на тоа и на партнерот ќе му биде предизвикувачки кога станува збор за нивната емоционална присутност во врската.

Не чувствуваат потреба да разговараат за емоциите и тоа ги прави студени на моменти.

Стрелец

Тие ја ценат независноста и сакаат да одржуваат дистанца од сè што ги прави ранливи, особено кога станува збор за љубовните врски.

Опседнати се со потребата од забава и авантура и не сакаат да бидат дел од некој емоционален хаос. Често му изгледаат на партнерот како емоционално отсутни.

Јарец

Тие се навистина практични индивидуи и постојано се потпираат на логиката и вистинските причини за текот на работите. Никогаш не дозволуваат друга личност да одлучува за нив и за тоа колку среќни се тие.

Убаво им е и сами и често поради тоа изгледаат емоционално оддалечени.

Водолија

Тие градат огромна заштитна ограда околу себе за да се чувствуваат безбедно и никој да не може да ги повреди.

Поради нивната навика да останат потонати во своите мисли, тие често изгледаат како да не се емоционално присутни во врската и како резултат на тоа партнерот се чувствува осамено.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци кои прават најголеми драми во љубовните врски (и зошто) Лав: Тие сакаат да бидат кралеви и кралици и да се во фокусот на вниманието. Вер...
4 емоционално најинтелигентни знаци во хороскопот Раковите се емоционално најинтелигентни знаци во хороскопот. Поседуваат силна ин...
Еден совет што му е потребен на секој хороскопски знак до крајот на 2022 година (за да си ги подобри... Раковите треба да престанат да ги кријат нивните чувства, а Близнаците мораат да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg