4 хороскопски знаци кои си посакуваат љубовна приказна, како од романтична комедија

Вага: Сакаат партнер со кој ќе креираат незаборавни спомени и ќе се фалат на сите дека имаат љубов како од филмовите.

4-horoskopski-znaci-koi-si-posakuvaat-ljubovna-prikazna-kako-od-romantichna-komedija-01.jpg

Некои хороскопски знаци се реалистични и знаат дека во љубовта има подеми и падови, но некои не, тие не се задоволуваат со ништо помалку од совршена љубовна приказна, како од филмовите.

Кои се тие?

Хороскопски знаци кои си посакуваат љубовна приказна, како од романтична комедија:

Бик

Тие сакаат да живеат во свој сопствен свет и да си фантазираат за идеална љубов.

Безнадежни романтичари се, па си ја замислуваат идеалната љубовна приказна дури и кога се сингл.

Имаат високи стандарди за тоа како треба да изгледа совршената љубов и не сакаат ништо помалку од она што го гледаат во романтичните комедии.

4-horoskopski-znaci-koi-si-posakuvaat-ljubovna-prikazna-kako-od-romantichna-komedija-03.jpg

Рак

Тие постојано си го замислуваат идеалниот партнер и често тој е дури како некој лик од нивната омилена романтична комедија.

Во животот жедни се за да доживеат идеална љубовна приказна.

На моменти очекувањата им се дури нереални, па знаат да уништат квалитетна врска само затоа што не ја сметаат за идеална како од филмовите.

Вага

Тие си имаат свој замислен свет и сакаат да ги вовлечат луѓето во таа нивна романса од фантазиите.

Интензивно копнеат за љубов и се најстрасниот знак во Зодијакот.

Сакаат партнер со кој ќе креираат незаборавни спомени и ќе се фалат на сите дека имаат љубов како од филмовите.

Само ако им недостига мала доза на љубов, тие се чувствуваат напуштено и осамено.

4-horoskopski-znaci-koi-si-posakuvaat-ljubovna-prikazna-kako-od-romantichna-komedija-02.jpg

Риби

Тие понекогаш се исклучуваат од реалноста поради тоа што минуваат премногу време во својот замислен свет.

Истото се случува и кога станува збор за љубовните врски. Може дури и да креираат проблем со притисокот нивната љубовна врска да изгледа како од филмовите.

Сакаат да сонуваат со отворени очи и да се фокусираат на позитивното, наместо на негативното.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
3 хороскопски знаци кои мечтаат за едноставен живот на село (и да си одгледуваат своја храна) Вага: Сакаат да бидат надвор, да уживаат во едноставен живот во рурална средина ...
Каде ќе ја запознаете љубовта на својот живот, според хороскопскиот знак? Авантуристичките Ваги сакаат да го живеат својот живот со полни гради. Зато...
6 хороскопски знаци кои не примаат наредби и не можете да ги контролирате Познато е дека Овните се многу тврдоглави и тие веруваат дека во секоја ситуациј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg