5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво

Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми и најважно им е парфемот да ја пренесува страста што ја носат во себе и магнетски да делува врз другите.

5-horoskopski-znaci-na-koi-im-e-najvazhno-da-mirisaat-ubavo-01.jpg

Кои хороскопски знаци се опседнати со тоа да мирисаат убаво? Кои знаци минуваат часови и часови во бирање на вистинскиот парфем, што ќе биде одраз на нивниот карактер?

Дали и вие сте меѓу нив?

Рак

На нив приоритет им е грижата за себе и обожаваат убави парфеми, често и со цветни ноти.

Најмногу им се допаѓаат мирисите од природата, а пилинг на тело прават буквално со сè – од талог од кафе, па до сол.

Сакаат околу нив со помош на мирисот да се шири аура на смиреност и да се во хармонија со природата.

Скорпија

Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми и тоа уште од најрана возраст.

Како возрасни личности веќе веруваат дека мораат да имаат уникатен мирис за емоционалното искуство на другите луѓе во нивна близина да биде незаборавно.

Најважно им е парфемот да ја пренесува страста што ја носат во себе и магнетски да делува врз другите.

5-horoskopski-znaci-na-koi-im-e-najvazhno-da-mirisaat-ubavo-02.jpg

Бик

Тие сакаат да остават впечаток на софистицираност. Сакаат романтични мирисни ноти, како што е лавандата или јасминот на пример.

Обрнуваат внимание и на најситните детали, па не би дозволиле лош мирис да ја уништи сликата за нив.

Важно им е парфемот кој го имаат на себе за нив да остави впечаток како за уникатна и специјална личност.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...
3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
3 хороскопски знаци во кои се раѓаат жените кои најмногу сакаат пари Бик: Најважно им е животот да им е лесен и пријатен, дури и по цена да не ја има...
3 хороскопски знаци кои се (убедливо) најдобри колеги на работа Девици – Тие се познати по својата аналитичност и перфекционизам. Сите задачи ги...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg