5-те најневерни хороскопски знаци (и зошто изневеруваат?)

Скорпија: Голема е веројатноста да имаат повеќе врски наеднаш. Ако не им е забавно со една личност, тогаш лесно и брзо преминуваат на друга, дури и без чувство на вина.

6-te-najneverni-horoskopski-znaci-zoshto-go-pravat-toa-01.jpg

Koи хороскопски знаци се неверни во врските? Зошто не може да им се верува?

Дали сте и вие меѓу нив?

Овен

Со нив владее Марс. На овие луѓе им е тешко да се смират покрај една личност, затоа што бараат личноста која е совршена и без мани, а таква не постои на светов, па тие постојано влегуваат од врска во врска.

Рак

Со нив владее Месечината. Тие сакаат да шират контакти и да разговараат со секого, па лесно се случува да ги привлече припадник на спротивниот пол.

По природа имаат променливо расположение, па се како птица која лета од гранка на гранка и тешко им е да останат во една врска со години.

6-te-najneverni-horoskopski-znaci-zoshto-go-pravat-toa-02.jpg

Вага

Со нив владее Венера. Овие луѓе застрануваат секојпат кога ќе им стане здодевно во врската. Потоа, си пронаоѓаат изговори за да ја остават личноста со која биле во врска.

Уште 2 хороскопски знаци на следната страница...Би можело да ве интересира:

Рак и уште 5 најздодевни хороскопски знаци во сексот (18+) Јарците навистина уживаат во сексот, но не со вас. Додека имате секс, тие секога...
4 хороскопски знаци кои се опседнати со бившите (и ги демнат) Бик: Прават дури и лажни онлајн профили за да ја демнат личноста која некогаш им...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои се експерти за решавање конфликти (кој е емпат, кој знае да слуша?) Овен - Тие внимателно ги слушаат гледиштата на луѓето околу нив. Размислуваат за...
6 хороскопски парови кои ќе имаат најепска љубов (и зошто) Овен и Стрелец – авантуристите: Тие се страсни, огнени и подготвени се да го осв...
4 хороскопски знаци кои никогаш не ги признаваат своите грешки (напаѓаат дури и кога грешат) Бик: Не ги признаваат своите грешки затоа што сметаат дека ако признаат своја гр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg