3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто)

Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата е процес кој мора да се надмине. Кога емоциите им спласнуваат, тие ги ценат убавите мигови кои ги минале со поранешниот партнер и му оставаат убаво место во спомените.

3-horoskopski-znaci-koi-nemaat-losh-zbor-za-bivshite-i-zoshto-01.jpg

Некои хороскопски знаци фрлаат со дрвја и со камења по поранешните партнери, додека други се разделуваат достоинствено, па дури остануваат и во добри односи.

Хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите:

Водолија

Тие знаат како да расчистат со емоциите по крајот на врската, веруваат дека времето лекува сè и на ситуациите гледаат објективно.

Одлични се во комуникацијата и со поранешните партнери работите ги расчистуваат со отворен разговор.

Плус, олеснително е што тие најчесто се состануваат со луѓе со слични интереси и вредности и затоа врските ги завршуваат со почит и разбирање.

Со здрав и конструктивен пристап продолжуваат понатаму во животот.

Стрелец

Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата е процес кој мора да се надмине.

Кога емоциите им спласнуваат, тие ги ценат убавите мигови кои ги минале со поранешниот партнер и му оставаат убаво место во спомените.

Отворени се и искрени при ставањето крај на врската, па никогаш не обвинуваат жестоко и со остри зборови.

Oгнени се, но разговорите секогаш ги водат со почит.

3-horoskopski-znaci-koi-nemaat-losh-zbor-za-bivshite-i-zoshto-02.jpg

Риби

Тие се страсни и емпатични. Зрачат со оптимизам и секогаш ги гледаат позитивните работи во секоја ситуација, па така е и при раскинувањата.

Ги ценат пријателските односи, па во такви односи сакаат да останат со поранешните партнери.

Рибите се емотивни и многу ја ценат љубовта која некогаш постоела, иако таа престанала.

Подготвени се да простат, да не се полнат со негативна енергија и да го ценат искуството од кое многу научиле.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
4 хороскопски знаци кои сакаат да трошат пари на луксузни работи Рак - Кога станува збор за екстравагантен вкус, тогаш на Раковите никој не им е ...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
3 хороскопски знаци кои мечтаат за едноставен живот на село (и да си одгледуваат своја храна) Вага: Сакаат да бидат надвор, да уживаат во едноставен живот во рурална средина ...
3 хороскопски знаци кои ги очекува голема финансиска добивка во јануари Први на оваа листа се Близнаците. Родените во овој хороскопски знак конечно можа...
6 хороскопски знаци кои не примаат наредби и не можете да ги контролирате Познато е дека Овните се многу тврдоглави и тие веруваат дека во секоја ситуациј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg