Што ви го поправа расположението веднаш, според хороскопскиот знак?

Овните се чувствуваат најдобро кога победуваат. Тие се најсреќни кога знаат дека се успешни и дека се први во сѐ.

shto-vi-go-poprava-raspolozhenieto-vednash-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Знаете ли што е тоа што може веднаш да ви го поправи расположението и да ве направи да скокате од радост?

Според астролозите, секој хороскопски знак си има по една „слаба точка“ што веднаш може да му нацрта насмевка на лицето, да го направи да се чувствува непобедливо и да му го подобри расположението.

Што е она што може веднаш да ве усреќи, според хороскопскиот знак?

Овен

Овните се чувствуваат најдобро кога победуваат. Тие се најсреќни кога знаат дека се успешни и дека се први во сѐ.

Кога се под импресии од победата, Овните зрачат со ентузијазам и позитивна енергија и сите околу нив се чувствуваат дека можат да го освојат светот.

Бик

Биковите се најсреќни кога можат да уживаат вo малите задоволства во животот. Почестете ги со вкусно јадење, меко ќебе или излезете заедно на мирна прошетка во природа.

За нив нема ништо поубаво од чувството да седнат во удобна фотелја по напорниот ден и да се опуштат. Навистина, не треба многу за да ги направите среќни.

Близнаци

Близнаците се најсреќни кога имаат со кого да водат интензивни дебати и кога имаат чувство дека нивниот интелект е стимулиран. Тие се најсреќни кога ќе најдат соговорник со кого можат да се надмудруваат.

На забавите ништо не може да им го поткрене повеќе расположението од чувството дека тие се тие што прават разговорот да тече, зрачат со позитивна енергија и се вклучени во секоја дискусија.

Рак

Ракот е најсреќен кога ќе почувствува дека со некого остварил лична емотивна конекција и дека има за кого да се грижи.

За нив ништо не е поважно од тоа да се чувствуваат потребно и да знаат дека луѓето за коишто се грижат подеднакво се грижат и за нив.

Затоа чувството дека се сакани може веднаш да им ја врати насмевката на лицето.

Лав

Тие живеат за слава и за признанија. Најсреќни се кога знаат дека луѓето им се восхитуваат и им аплаудираат.

И најмалата пофалба за Лавовите може да изгледа како громогласен аплауз по крајот на уметничка изведба, и да им ја врати насмевката на лицето.

Девица

Најсреќни се кога сѐ околу нив е добро организирано и кога се ефикасни.

Посебно задоволство им причинува кога ќе успеат совршено да ги реализираат сопствените планови, а сѐ околу нив е подредено до најситен детаљ.

Во моментот кога ќе ја реализираат и последната обврска што ја замислиле, Девиците се уморни, но среќни и исполнети.Би можело да ве интересира:

Хороскопските знаци рангирани според емотивната стабилност (Скорпиите се цврсти како карпа) Бик – Како типични претставници на земјените знаци, Биковите секогаш се приземни...
Која ваша особина луѓето најчесто ја потценуваат, според хороскопот? Биковите на прв поглед изгледаат мошне крути и бесчувствителни. Но, нивниот изгл...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Која секси игра на улоги му е омилена на секој хороскопски знак (и зошто)? Во голем број текстови се спомнува секси играта на улоги како начин да ѝ дозволи...
Која е вашата тајна опсесија, според хороскопскиот знак? Риби - Сè што е мистично, необјаснето и магично е интересно за Рибите и брзо ста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg