Што го тера секој хороскопски знак да остане со партнерот (и кога не е среќен во врската)?

Рибите се несебични луѓе кои се во состојба да ја уништат својата среќа само за да му биде убаво на партнерот.

shto-go-tera-sekoj-horoskopski-znak-da-ostane-so-partnerot-i-koga-ne-e-srekjen-vo-vrskata-01.jpg

Тешко е кога сте во врска која не функционира и од која сакате да се откажете.

Понекогаш навистина се трудите многу, а понекогаш, едноставно, кревате раце и продолжувате понатаму во животот.

Но, знаете ли што го тера секој хороскопски знак да остане во врска и да не се откаже од партнерот?

Овен

Овните сакаат да покажат дека се секогаш во право.

Затоа често знаат да останат во врска која е лоша за нив, а само за да им докажат на пријателите и на блиските дека грешат кога им велат дека партнерот не е за нив.

Бик

Биковите се многу посветени и сакаат стабилност, па кога ќе се навикнат на некого, тешко им е да го пуштат да си оди.

Уште и ако сексот е добар (а Биковите уживаат во сексот), остануваат во врска која не ги прави среќни.

Близнаци

Близнаците не сакаат да се сингл, па поради тоа често остануваат во лоши врски.

Нив им е поубаво да имаат некој со кого можат да разговараат, да се смеат, да излегуваат, дури и да не го сакаат, отколку да се сами.

Рак

Познати како големи емотивци, Раковите знаат да „паднат“ на слатките зборови, дури и да се лажни.

И иако го чувствуваат тоа, не сакаат да се откажат од партнерот, бидејќи им е убаво кога ќе слушнат како им дели комплименти, им зборува за љубовта или ги опсипува со подароци.

Лав

За Лавот е важно да е во центарот на вниманието.

Па сè додека партнерот ги става на пиедестал, нема да се откажат од него.

Девица

Девиците ретко им раскинуваат на своите партнери, напротив, тие почесто се оние што се оставени.

Бидејќи се познати по тоа што сакаат да решаваат проблеми, тие ќе се обидат да го решат секој проблем во врската и да направат компромис, но нема да се откажат, колку и да не се среќни.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои немаат лош збор за бившите (и зошто) Стрелец: Тие се познати по својот ведар и слободен дух, па знаат дека разделбата...
3 хороскопски знаци кои ќе доживеат голема љубов во 2024-та Бидете отворени за нови познанства, но не влегувајте избрзано во врска за да не ...
5 хороскопски знаци на кои им е најважно да мирисаат убаво Скорпија - Тие сакаат да мирисаат заводливо и интригантно. Сакаат моќни парфеми ...
4 хороскопски знаци кои сакаат да трошат пари на луксузни работи Рак - Кога станува збор за екстравагантен вкус, тогаш на Раковите никој не им е ...
3 хороскопски знаци кои знаат да креираат совршена врска со своите деца Овен: Ги ценат семејните вредности и кога ќе основаат семејство преземаат одгово...
3 хороскопски знаци кои мечтаат за едноставен живот на село (и да си одгледуваат своја храна) Вага: Сакаат да бидат надвор, да уживаат во едноставен живот во рурална средина ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg