Каков погрешен прв впечаток остава секој хороскопски знак за себе?

За некого на прва имаме впечаток дека е намќор, за друг дека е љубоморен, а за трет - избувлив. Но, сето ова може да е само резултат на хороскопскиот знак во кој се родени... Каков погрешен прв впечаток оставате поради хороскопот?

kakov-pogreshen-prv-vpechatok-ostava-sekoj-horoskopski-znak-za-sebe-01.jpg

Ви се случило ли некој да стекне погрешен впечаток за вас пред да се запознаете (или при запознавањето), а потоа да ви признае дека згрешил?

Луѓето често оставаат погрешен впечаток „на прва“, а причината за тоа е и хороскопскиот знак.

Каков погрешен прв впечаток остава секој хороскопски знак за себе?

Овен

Луѓето имаат впечаток дека Овните се злобни.

Но, вистината е дека тие можат да бидат нељубезни или незаинтересирани бидејќи немаат големо трпение.

А и постојано кажуваат на глас сè што им е на ум, па тоа само го дополнува впечатокот дека се злобни.

Бик

Луѓето имаат впечаток дека лесно може да манипулираат со Биковите бидејќи се фини и љубезни.

Но, само затоа што имаат добри манири и постојано се насмеани, не значи дека можете да ги влечете за нос и да си играте со нив.

Близнаци

Луѓето имаат впечаток дека Близнаците никогаш не се осамени, бидејќи секогаш бараат некаква забава и да се опкружени со луѓе.

Но, дури и кога се во толпа, многу Близнаци се чувствуваат како да се сами.

Токму затоа имаат само неколку блиски пријатели со кои споделуваат тајни и со кои ја „лечат“ осаменоста.

Рак

Луѓето имаат впечаток дека Раковите се плачковци и реагираат премногу бурно на сè, но и дека претеруваат, особено кога се чувствата во прашање.

Но, тоа што се емотивни, не значи дека се постојано уплакани, напротив, знаат многу добро да ги скријат своите емоции кога треба.

Лав

Луѓето имаат впечаток дека на Лавовите работите им „паѓаат од небо“ и дека не треба да работат за да добијат нешто.

Но, во реалноста, сè што поседуваат е резултат на макотрпна работа и внимателно планирање.

Девица

Луѓето имаат впечаток дека Девиците се „полни со себе“ и имаат огромно его, но во реалноста, ова се личности кои постојано се стремат да напредуваат и да станат подобри од она што биле.

Тие не ги земаат работите здраво за готово, постојано учат и се надградуваат.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...
Хороскопските знаци рангирани според емотивната стабилност (Скорпиите се цврсти како карпа) Бик – Како типични претставници на земјените знаци, Биковите секогаш се приземни...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Која ваша особина луѓето најчесто ја потценуваат, според хороскопот? Биковите на прв поглед изгледаат мошне крути и бесчувствителни. Но, нивниот изгл...
Кој е вашиот знак во ромскиот хороскоп и што открива за вас? Ромскиот хороскоп прецизно го опишува карактерот на секој знак. Родените во знак...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg