Во една реченица: Кој ви е најголемиот проблем во бракот, според месецот на раѓање?

Јуни – иако навистина се грижите за партнерот, не знаете како да му го покажете ова и некогаш делувате незаинтересирано.

vo-edna-rechenica-koj-vi-e-najgolemiot-problem-vo-brakot-spored-mesecot-na-ragjanje-01.jpg

Конфликтите помеѓу партнерите се сосема нормални и се јавуваат дури и кај најсреќните парови.

Неретко причината за конфликти во среќните врски се некои наши одлики кои иако мали, можат да бидат проблематични.

Како вие си ги создавате проблемите во бракот, според вашиот месец на раѓање?

Јануари

Бидејќи постојано сте зафатени со работа, вам ви е тешко да најдете доволно време за партнерот.

Февруари

Не можете да се опуштите покрај партнерот бидејќи постојано сте загрижени дека ќе се случи нешто лошо што ќе ве раздели.

Март

Тешко ви е да му верувате на партнерот, без разлика што постојано ви покажува колку ве цени, бидејќи порано сте биле повредени многупати.

Април

Вие сте независна личност, па тешко ви е да ја прифатите помошта на партнерот и некогаш ова ви создава конфликти.

Мај

Тешко ви е да направите компромис со партнерот бидејќи сакате да имате контрола над сè и вие да ги поставувате правилата.

Јуни

Иако навистина се грижите за партнерот и го сакате, не знаете како да му го покажете ова и некогаш делувате незаинтересирано.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Што сте биле според годината на раѓање во минатиот живот и што ве очекува во иднина? Дали верувате во минати животи и дали мислите дека сегашниот живот може да биде ...
4 хороскопски знаци кои го губат своето „јас“ кога се во врска Стрелци, вие имате проблеми со самодовербата, а поради ова неретко го губите сво...
Еротски хороскоп за 2024: Кој ќе биде склон на афери и прељуби, а кој е опседнат со „сродната душа“? Бик - Ќе сакате да дознаете што е можно повеќе за скриените желби и фантазии на ...
Една работа со која несвесно си ја саботирате среќата во љубовта, според хороскопскиот знак Близнаци, вашата неодлучност ви создава многу проблеми, особено кога станува збо...
Како секој хороскопски знак ќе го промени светот (на подобро)? Риби, вие сте им како емоционален водич на другите. Им помагате да ги разберат с...
Која домашна обврска најмногу му одговара на секој хороскопски знак? Лавови, вие обожавате да миете садови затоа што сте убедени дека никој не го пра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg