Хороскопот и неверството: Дали и како изневерувате?


Хороскопот и неверството: Дали и како изневерувате?

Кои од хороскопските знаци се склони на неверство? Кој знак полесно се препушта на авантура од останатите? Дали ќе се препознаете себе си според ова толкување за хороскопските знаци и неверството?

horoskopot-i-neverstvoto-dali-i-kako-izneveruvate-01.jpg

Овен: Се обидуваат да се воздржат од неверство, но колку и да се трудат, на крајот сепак попуштаат под притисок. Стануваат неверни во  оној момент кога во врската ќе настане монотонијата, но брзо и лесно и ги откриваат. Овните се нескротливи, и како такви треба и да ги прифатите.

Бик: Биковите кои сакаат секс, стануваат зависни од него. Или се страсни или се целосно незаинтересирани. Поголемиот број од нив стануваат неверни кога целосно ќе созреат. Сепак, во споредба со другите хороскопски знаци, Биковите се најверни партнери и со нив сте најсигурни.

Близнаци: Речиси никој не е способен успешно да изврши неверство како што тоа го прават Близнаците. Тие внимаваат на секој детаљ, на секој момент, за да не ги откријат. Лесно се впуштаат во неверство, а најчесто во тоа ги вплеткуваат и своите пријатели кои им служат за да ги прикријат. Ретко кој успева да ги одвои емоциите и страста како Близнаците.

Рак: Луѓето родени во овој знак, едноставно обожаваат пари и се родени материјалисти. Па така, се додека имате пари, можете да бидете сигурни во верноста на партнерот/ката. Тие се грижат само за себе си, а единствено што сакаат повеќе од себе се децата.

Лав: Лавот поседува силна сексуалност. Врската или бракот нема да го смират, без разлика на партнерот или љубовта која владее. Нив едноставно ги привлекува помислата на опасноста од неверство. Тие не можат да го контролираат адреналинот, па едноставно и се препуштаат на страста.

Девица: Верноста им е поважна од се, но доколку се незадоволни од врската, може да изневерат. Сепак, лесно ќе ги забележите, бидејќи ќе ве критикуваат постојано. Тие не се воздржуваат само на едно неверство и на еден партнер. Народски кажано – тешко вас ако им се уарни.

Како изневеруваат останатите знаци откријте на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg