Љубовен хороскоп за јануари 2017-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Љубовен хороскоп за јануари 2017-та

Првиот месец од 2017-та година на Водолиите ќе им донесе нова љубов, додека Стрелците ќе мора да се потрудат малку повеќе за среќа.

ljuboven-horoskop-za-januari-2017-ta-001.jpg

Што да очекувате вие во месец јануари на поле љубов?

Овен

Бидејќи поголемиот дел од времето ќе го поминувате на работното место и опкружени со деловни партнери, токму таму ве очекуваат љубовни предизвици. Овните кои моментално не се во врска ќе ги привлекуваат моќни и влијателни личности на високи положби за кои ги врзува заеднички интерес.

Сепак, врските кои ќе ги воспоставите во овој период повеќе ќе ви помогнат на напредокот на кариерата, отколку што ќе бидат важни за вашиот приватен живот. Во јануари очекувајте зголемено либидо - успесите ќе бидат пропратени со силна сексуална енергија заради која може да очекувате кратки еротски средби и силни изливи на самодоверба.

Семејството и пријателите, и покрај вашето отсуство, ќе ви даваат поддршка во она што го правите, бидејќи и тие ќе ги почувствуваат благодетите на вашиот напредок.

Бик

Пријателите, семејството и партнерот ќе ви пружаат поддршка и ќе ви ја даваат потребната енергија за успех.

Доколку немате партнер, во првата половина на јануари можна е романтична средба. Меѓутоа, емоциите ќе ви бидат ставени на тест во втората половина од месецот.

Тоа ќе биде период на големи страсти, но повеќето од таа енергија ќе се помеша со работата и работните интереси, отколку со вашите емотивни потреби.

Зафатените Бикови може да се најдат во кавги со партнерите и во некои несогласувања, но без грижи, сè ќе заврши брзо и безболно, без близината да трпи последици.

Близнаци

Во јануари љубовта ќе биде горко-сладок период. Иако ќе уживате во популарноста меѓу колегите и познаниците, со партнерите работите нема да течат совршено. Едноставно нешто нема да оди.

Ситуацијата ќе ескалира кон крајот на месецот - можни се кавги, а ако сте во официјална врска, очекувајте разрешување на ситуацијата со раскинување.

Осамените Близнаци треба да бараат љубов во гужви и собири, односно на места на кои се случуваат забавни активности.

Сепак, во оваа емотивна збрка не треба да заборавите на семејството и пријателите, за да не се чувствувате отфрлено.

Рак

Во овој период излегувате од вообичаените рамки. Јануари ќе ви донесе нови желби и емоции. Ќе сакате и барате повеќе од својот партнер, пријателите, љубовта...

Ќе ви биде потребна потврда од луѓето кои ве опкружуваат пред да донесете било каква љубовна одлука. Единствен проблем може да биде тоа што премногу барате од љубовта и имате превисоки очекувања.

Партнерот ќе мора да се напрегне за да ве задоволи, па големи се шансите да го запоставите ако не ги исполни вашите очекувања. Тоа може да доведе до тензии, бидејќи како што ќе му се препуштате на животот да ве носи, така ќе му се лизгате низ прсти.

Слободните Ракови овој јануари може да ја сретнат љубовта на својот живот, па затоа мора да го слушате срцето, а не логиката.

Лав

Насочете ја целата своја енергија накај љубовта, имајте трпение и трудете се да ја смирите немирната страна. Однесувајте се заштитнички во љубовта и бидете им потпора на другите.

Засилената сексуална желба ќе ве прави уште попривлечни овој месец, па ќе бидете презадоволни со себе, што нема да ги ставате на памет критиките од луѓето во околината.

Ова дефинитивно e месец на љубовта, без оглед на тоа каков ви е статусот. Слободните Лавови ќе најдат компатибилна личност на која ќе можат да и ги отворат емоциите.

Доколку сте во долгогодишна врска, внимавајте како ги толкувате зборовите на партнерот, да не би дошло до непотребни расправии.

Девица

Ова е идеален период за пронаоѓање на удобна зона и создавање топлина во љубовните односи. Во текот на јануари можно е некоја љубовна тајна да исплива на површина, па ќе ви треба дополнителен труд да останете смирени.

Сепак, гледајте на тоа од позитивната страна - ќе се ослободите од голема тајна која со месеци ве гушеше.

Што се однесува до љубовните односи, тие ќе бидат повеќе сведени на духовни, отколку на физички. Ќе бидете идеалистички и романтично расположени, склони на платонски врски.

На слободните Девици не им се препорачува стапување во сериозна врска, туку само дружење, флерт и насмевки.

Останатите знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...
Годишен хороскоп за 2018-та - Риби Рибите ќе имаат енергична 2018 година со голем напредок на поле кариера и љубов....
Љубовен хороскоп за мај 2017: Oвните ќе доминираат над партнерот, Водо... На кого месец мај ќе му донесе доминација, а на кој жртвување за љубовта? Дали в...