Вистини кои морате да ги знаете ако сте заљубени во Водолија


Вистини кои морате да ги знаете ако сте заљубени во Водолија

Да ја препознаете типичната Водолија воопшто не е тешко, бидејќи нејзината различност е многу воочлива. Таа има волја да ги менува работите, да го менува животот, а често е носител и на новите епохи.

vistini-koi-morate-da-gi-znaete-ako-ste-zaljubeni-vo-vodolija-01.jpg

Со својот начин на размислување, животна филозофија и идеи, таа е креатор на сопствениот живот.

Луѓето од овој хороскопски знак го чувствуваат надоаѓањето на времето и токму заради тоа, тие ги пласираат новите трендови, новата технологија, начин на комуницирање...

Водолиите имаат дух на заедништво и затоа се пријателски настроени и имаат потреба да разменуваат идеи со целиот свет.

Водолиите сакаат нови идеи, луди идеи, непредвидливо однесување, промена на расположение. Кога сте заљубени во Водолија со нова идеја која обично е пред своето време, може за момент да се исплашите, ама ако ѝ дозволите да ја оствари својата идеја, нема да најдете посреќен човек од неа.

Фантазијата е клучен збор за секоја Водолија. А, љубовта и фантазијата одат заедно. Па, токму затоа, кога сте со Водолија можете да очекувате љубов како од соништата.

Најголем афродизијак за Водолиите е интелектот. Отвореноста, искреноста, комуникацијата и интелигенцијата се работи кои Водолиите најмногу ги сакаат кај партнерот.

Вие заљубените во Водолија бидете подготвени:

1. Да разговарате за сè и сешто, бидејќи Водолијата има широк спектар на интереси

2. Никогаш да не ја потцените нејзината интелигенција

3. Да ѝ бидете поддршка за сè

4. Да ѝ бидете извор за инспирација

5. Да учествувате во сите нејзини мисии

6. Да ја изненадувате барем од време на време

7. Заедничките бранови должини често да ви функционираат

8. Да ѝ дадете простор

9. Да не ѝ се лутите, ако заборави некој важен датум

10. Да не ја терате да престане да сонува

11. Да не ја критикувате, премногу

12. Да бидете горди што е единствена и различна

13. Да ѝ бидете најдобар/ра пријател/ка

14. Да не ја терате да ви припаѓа и онака веќе сте ѝ посебни

15. Да не ја притискате кон обврски

16. Да научите понекогаш да ѝ ја простувате тврдоглавоста

17. Да ја научите секогаш да гледа во вас со доверба, бидејќи наградата е голема

18. Да ги сакате нејзините пријатели

19. И да не заборавите дека Водолијата само изгледа оддалечена и студена, а има големо срце кое токму вас решила да ви го подари

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...

Најчитани неделава