Кои хороскопски знаци меѓусебно си одат на живци?


Кои хороскопски знаци меѓусебно си одат на живци?

Едни комбинации се предодредени за љубов, други се идеални пријатели, а трети, пак, едноставно не можат да се поднесат.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-1.png

Кога тие ќе се сретнат, секогаш фрчат искри на нетрпеливост.

Има такви кои се иритираат бидејќи се прилично слични по темперамент, но повеќето си замеруваат затоа што се комплетно различни.

Ова се хороскопските знаци кои меѓусебно се нервираат:

Овен

Речиси ништо не може да ги запре Овните. Амбициозни се и полни со елан, па секогаш им успева да ја завршат секоја задача. Луѓето што се ни ваму, ни таму, како Близнаците, кои со своето премислување може да ги спречат на патот до целта, ним им се трн во окото.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-2.png

Бик

Сигурни, полни со доверба и мошне често продуховени, Биковите тешко можат да ги разберат напорните и ситничави цепивлакна, како тие родените во знакот на Јарец.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-3.png

Близнаци

Живи, комуникативни и понекогаш каприциозни, Близнаците не можат да најдат заеднички јазик со интровертните и пасивни Риби.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-4.png

Рак

Полни со љубов, сочувствителни и романтични какви што се, Раковите лесно може да се изнервираат поради непредвидливите, екстремни и темпераменти Скорпии.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-5.png

Лав

Самоуверените Лавови копнеат по слава и признанија, па не поднесуваат кога некој ќе им го украде шоуто. Не е ни чудо што поради тоа често не се сложуваат со припадниците на сопствениот хороскопски знак, Лав.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-6.png

Девица

Девиците се секогаш врвно организирани, малку невротични, многу уредни, ама и под постојан стрес. Ако сретнат некого што ќе им укаже на личните слабости – на пример, друга Девица – тоа нема да биде баш забавно.

koi-horoskopski-znaci-megjusebno-se-nerviraat-7.png

Листата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2018-та - Риби Рибите ќе имаат енергична 2018 година со голем напредок на поле кариера и љубов....
Бик и Јарец, Рак и Риби - кои од останатите знаци се хороскопски близн... Зодијакот бори 12 различни знаци, но кај некои од нив се забележуваат слични кар...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...