Близнаците се први да се сликаат за Инстаграм, Јарците се лути: Што прават хороскопските знаци кога ќе видат снег? - Results from #1


Близнаците се први да се сликаат за Инстаграм, Јарците се лути: Што прават хороскопските знаци кога ќе видат снег?

Вага

Вагата е весела и позитивна и ужива во снегот. Расположена е дури и за да земе лопата и да го исчисти снегот кој прави проблеми наоколу. Вагите се подготвени веднаш да се впуштат во снежни авантури и зимските игри им се омилени како на мали деца.

Скорпија

Скорпиите не можат да се воздржат и мечтаат за еротско искуство со поглед кон снежна идила. За тоа не постои лошо време и место, но кога станува збор за другите луѓе кои се жалат од снегот, сите им одат на нерви.

Стрелец

Стрелците го гледаат снегот како предизвик и зимска авантура. Тие кога ќе видат снег помислуваат на добра забава и опуштање без двоумење. Воодушевени се од глетката и не се воопшто заинтересирани за чистење на снегот. Еднаш се живее!

Јарец

Јарците секако се исфрустрирани до максимум. Лути се бидејќи природата ги победила и не разбираат зошто снегот не може да се сопре. Може да ги нема никаде и да го поминат цел ден во спиење и одеднаш да се појават со лопата за да исчистат сè, „фалејќи“ се дека мора сè да завршат сами.

Водолија

Водолијата мисли на сè и подготвува топол чај за блиските. Чистењето на снег секогаш е позабавно во друштво, а му одат на нерви луѓето кои несоодветно се облечени за временските услови. Во меѓувреме на сите им кажува дека треба да се благодарни што ситуацијата не е полоша.

Риби

Рибите за ова време мирно спијат во топла постела и воопшто ништо не им е сменето. Нешто им изгледа поразлично надвор, но не даваат многу значење, иако не се среќни кога мора да излезат и преферираат да останат дома.

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg