Според хороскопот: Кои парови функционираат во кревет, но не и во врска?


Според хороскопот: Кои парови функционираат во кревет, но не и во врска?

Иако се компатибилни во сексот, тие ни малку не си одговараат на емотивен план. Ги поврзува страста, а надвор од постелата се како небото и земјата.

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-1.png

Ако може да им се верува на астролозите, одредени ѕвездени знаци се прилично добар тандем во спалната соба. Но, тука завршува хемијата.

Ова се петте парови кои функционираат во кревет, но не и во врска: 

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-2.png

Овните сакаат да пробуваат нови нешта, а страствените Лавови се отворени за секакви искуства. Ова ги прави совршен пар. Меѓутоа - само во кревет. Надвор од постелата, обајцата се прилично напорни и склони да ги контролираат партнерите. 

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-3.jpg

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-4.png

Доколку постои взаемна согласност, најдобро за Водолиите и Рибите е да бидат пријатели со бенефиции. Станува збор за два мошне слични знака, кои никако не се сложуваат во врска. Но, затоа сексот им е одличен. 

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-5.jpg

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-6.png

Кога спијат заедно, тоа не е секс, туку нежно водење љубов. Сепак, баш затоа што се изразито емотивни, врските помеѓу Раковите и Биковите најчесто завршуваат по првата расправија. Поточно - после обостраните солзи. 

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-7.jpg

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-8.png

Тие се идеален пар за секс на една вечер. И ништо повеќе од тоа. Стрелците се желни за авантури, излегувања и дружби, додека емотивните Риби имаат сосема поинакви приоритети во врската.

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-9.jpg

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-10.png

Невозможно е сексот помеѓу двајцата најексплозивни хороскоски знаци да биде лош. Меѓутоа, секој понатамошен однос помеѓу Скорпиите и Овните ветува само катастрофа.

spored-horoskopot-koi-parovi-funkcioniraat-vo-krevet-no-ne-i-vo-vrska-11.jpg

M. A. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Биковите не поднесуваат мириси, Вагите ги погодуваат критики: Што ја г... Либидото на Вагите ќе зависи од вашиот поглед на нивното тело. Доколку го критик...
3 хороскопски знаци на кои август ќе им донесе среќа во љубовта Ѕвездите и хороскопот не можат секогаш да им бидат наклонети на сите знаци, но з...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...