Како секој хороскопски знак ја покажува својата најлоша страна?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Како секој хороскопски знак ја покажува својата најлоша страна?

Секој човек има своја добра и своја лоша страна, колку и да не сакаме да признаеме дека дел од нашиот карактер е, благо кажано, специфичен и комплициран.

kako-sekoj-horoskopski-znak-ja-pokazhuva-svojata-najlosha-strana-01.jpg

Според астрологијата, секоја личност има подеднакви, но спротивни внатрешни сили. Тоа значи дека за да постои баланс, секој од нас има свои позитивни и негативни страни, кои една со друга се „поништуваат“ и нè прават општествено прифатливи.

Нашата најлоша страна постои, но сите норми на доброто воспитување нè научиле да ја контролираме во нормални услови. Тоа не е случај кога некој со своите однесувања и постапки го „вади“ најлошото од нас.

Па, еве како секој хороскопски знак ја манифестира својата лоша страна:

Овен - покажува нетрпение и бес

Кога нештата не се такви какви што ги замислиле, Овните покажуваат бес. Тие сакаат сè да се случува што побрзо и се нервираат кога нештата се бавни. За среќа, нивното срце е навистина меко.

Бик - не сака да се смени, но не се ни откажува

Тие се фиксиран знак и се прилично тврдоглави. Често покажуваат посесивност, мрза и бес. Ако нешто им го нарушува комфорот, многу се лутат. Но, од друга страна се навистина практични и на крај ќе попуштат и ќе се променат, под услов и самите да имаат бенефит од тоа.

kako-sekoj-horoskopski-znak-ja-pokazhuva-svojata-najlosha-strana-2.jpg

Близнаци - непостојани озборувачи

Поради двојната природа на самиот знак умеат лесно да се адаптираат и тоа им доаѓа природно. Мразат кога некој им пристапува со скриени намери и иако се одлични оратори, често им се испушта и по некој трач.

Рак - им се влошува расположението и се држат до ситници цело време

Раковите сакаат да избегнат конфронтации бидејќи тие им го влошуваат расположението. Повеќе сакаат да се повлечат во себе, што ги збунува луѓето околу нив. Ако сепак решат да се соочат, ќе извлечат скоро заборавени проблеми од минатото и ќе се караат поради нив.

Лав - егоисти кои газат по другите

Сакаат кога се обожавани и кога светот им се восхитува. Нив не им треба труд за да се истакнат во толпата. Но, доколку не го добијат вниманието на кое се навикнати, стануваат арогантни, егоистични и не внимаваат колку газат. Затоа, Лавовите мораат да бидат внимателни со своето его.

FotoJet (4).jpg

Девица - песимисти кои ги осудуваат другите

Тие често критикуваат и мислат дека цело време даваат конструктивни критики, иако не е така. Затоа и очекуваат секоја нивна критика да биде прифатена. Исто така, секогаш го претпоставуваат најлошиот исход од некој настан и поради тој песимизам, стануваат анксиозни.

Вага - губат време и се неодлучни

Вагите имаат позитивни карактеристики од многу аспекти, но кога не се мотивирани да донесат одлука, прават сè за да ја одложат. Тоа е последица само на нивната неодлучност кога е нешто важно во прашање.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...