4 хороскопски знаци кои се, со еден збор кажано - напорни


4 хороскопски знаци кои се, со еден збор кажано - напорни

Постојат четири хороскопски знаци со кои ретко кој може да излезе на крај, па дури и тие самите.

4-horoskopski-znaci-koi-se-so-eden-zbor-kazhano-naporni-02.jpg

Се работи за претставници на Зодијакот кои се драматични, кои манипулираат, имаат испади на бес, не знаат да се соочат со своите маани, неодлучни се и страдаат од комплекси кои всушност, се само во нивната глава.

Еве кои се тие:

Овен

Во суштина, Овните се навистина великодушни и добро се однесуваат, сè додека го имаат посакуваното внимание. Но, доколку не се случува тоа, веднаш се вклучуваат во друго расположение, со кое сигурно ќе привлечат и повеќе внимание од тоа што планирале.

Рак

Иако се чувствителни и имаат многу добри страни, понекогаш им се случува да им „зујат бубачките“, а тогаш навистина не се добро друштво. Доколку се тргнете од нив во такви моменти, ќе се поштедите од нивните испади на бес, промени на расположението и привремената параноја.

4-horoskopski-znaci-koi-se-so-eden-zbor-kazhano-naporni-03.jpg

Вага

Тие се прекрасни во секој можен поглед, освен  во еден - знаат да бидат пасивно агресивни. Искажуваат контрадикторни емоции, истовремено се и инфериорни и супериорни и секогаш некој друг е виновен за нивните маани и грешки.

Риби

Тие се навистина чувствителни, па можеби и поради тоа често им се менува расположението. Но, бегајте што подалеку од нив кога ќе западнат во меланхолија, особено ако таа е последица на каква и да било критика.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат б... Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...
3 хороскопски знаци кои не размислуваат двапати пред да побараат разво... Тешко е да се изгради силен и цврст однос кој ќе резултира со долготраен брак, а...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...