Астро парови во чии врски најчесто се случува прељуба


Астро парови во чии врски најчесто се случува прељуба

Не сте сигурни дали партнерот ви е лојален? Ѕвездите точно знаат. Постојат неколку тандеми, на кои запишано им е трета личност да се вмеша во односот, поради монотонија, или, пак, несогласувања на двојката.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-1.png

Овие хороскопски знаци не се нужно прељубници самите по себе. Меѓутоа, кога ќе се спојат и отпочнат романтичен однос заедно, тогаш претставуваат комбинација каде има големи шанси да дојде до неверство. Тие се ѕвездени двојки на кои љубовта им е исполнета со тензии и неизвесност.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-2.jpg

Ова се астро паровите во чии врски најчесто се случува прељуба:

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-3.png

Двајцата магнетски се привлекуваат еден со друг. И на прв поглед делуваат како навистина совршен пар. Меѓутоа, огнените Овни не се ни приближно верни како лојалните Бикови. Ним љубовта постојано ќе им биде во искушение.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-4.jpg

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-5.png

Тие поминуваат доста време заедно. И убаво им е кога е така. Обајцата поседуваат мноштво слични особини. Проблеми во рајот настануваат кога Близнаците ќе се почувствуваат ограничени од Вагите. Набрзо во нивната врска ќе дојде до напнатост, а подоцна и неверство.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-6.jpg

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-7.png

Раковите уживаат во додворувањето на Јарците. Јарците, пак, се вљубуваат до уши во чувствителноста на Раковите. Иако на почетокот звучи како идеална комбинација, на еден од знаците мошне брзо ќе му стане монотоно. И тоа – на емотивниот Рак. Па, бегство од досадата ќе побара во туѓи прегратки.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-8.jpg

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-9.png

Обајцата се огнени знаци, така што првично фрчат искри меѓу нив. Заљубени се и се опсипуваат со нежности. Ама – не за долго. Лавовите се постојано гладни внимание, додека Стрелците не можат да им го пружат тоа задоволство. Не вложуваат доволно енергија во врската, а по некое време, тие веќе и не се сфаќаат сериозно.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-10.jpg

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-11.png

Ниту едниот, а ни другиот хороскопски знак не води претерана грижа за взаемните чувства. Оттука, нема да им падне тешко меѓусебно да се изневеруваат. Скорпиите и Рибите може да бидат во некаква привидна врска, кадешто прељубите се честа појава.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-12.jpg

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-13.png

Водолиите веднаш ги привлекува невиното зрачење на Девиците. Но, уште побрзо чувствуваат потреба да посегнат по забранетото овошје. Девиците, пак, не може да се справат со спонтаноста на Водолиите, поради што неретко доаѓа до караници и конфликти.

astro-parovi-vo-chii-vrski-najchesto-se-sluchuva-preljuba-14.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Астро ќоше: Што не треба никогаш да му правите на секој хороскопски зн... Сите хороскопски знаци се специфични и додека припадниците на хороскопскиот знак...
Астро ќоше: Што го боли најмногу во љубовта секој хороскопски знак? Што ве повредува најмногу во врските? Периодот на разделба или мигот кога се дво...